خشت اول چون نهد‌ معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج!!!!

ساختار کنکور را شاید بتوان به یک بنا یا یک پازل تشبیه کرد.وجه تشبیه این موضوع از آن جهت است که برای حصول یک نتیجه خوب و کسب موفقیت در کنکور سراسری باید خشت به خشت این بنا را درست قرار داد تا در نهایت صاحب عمارتی زیبا و مجلل باشیم.قرارگیری درست قطعات این پازل در کنار هم است که میتواند نهایتا طرحی زیبا و شکیل برایمان به ارمغان آورد. پروسه‌کنکور حداقل یک پروسه ۳ ساله است که با شروع دوران متوسطه دوم آغاز می گردد. نحوه مطالعه صحیح،توجه به جزئیات،دقت و تمرکز را می توان در همان سال های ابتدایی مدرسه آموزش داد و شکل و غالب این مساله در دوران دبیرستان رنگ و بوی متفاوتی به خود میگیرد. اهتمام به یادگیری عمیق و درست مطالب قطعا باعث می‌گردد تا دانش آموزان در سال آخر با مشکلات کمتری روبرو شوند.

محدود و بین ۲۰ الی ۳۰ تا باشد.

به صورت تصادفی و با سطوح مختلف انتخاب شده باشد.

در زمان مشخص و استاندارد آن درس زده شود.

به هیچ عنوان بلافاصله پس از مطالعه و زدن تست های آموزشی زده نشود.

حتما پس از اتمام آزمون درصد گرفته شود.

تحلیل دقیق تست ها و‌یادگیری نکات آموزشی زدن تست های سنجشی از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد و ضمن افزایش سرعت و دقت داوطلب کمک شایانی در بهبود سطح مطالعه و دوره دروس خواهدداشت که متاسفانه بسیاری بعضا با بی توجهی از این مرحله عبور میکنند.

  • مطالعه دقیق و عمیق مباحث جزوه وکتاب درسی اولین قدم در یادگیری درست مباحث و کسب نتیاج درخشان در آزمون های آزمایشی و البته کنکور سراسری خواهد شد.مطالعه خط بر به معنای مطالعه خط به خط و کلمه به کلمه مطالب است در حالی که همواره باید زیر کلمات با مداد،خودکار و یا انگشتان دست حرکت کنیم و این مهمترین قدم در درک عمیق مباحث درسی خواهد بود.نت برداری حین مطالعه نیز کمک فراوانی در تثبیت اطلاعات در ذهن خواهد نمود. />
  • اهمیت تست زنی در دوران کنکور سراسری بر کسی پوشیده نیست اما مهمتر از آن تحلیل و بررسی دقیق تست هاست. به تجربه میتوان گفت کسانی که تحلیل دقیق تست هارا در برنامه مطالعاتی خود داشته اند، پیشرفت چشم گیری در امر مطالعه و همچنین در نتایج آزمون های خود داشته اند. عدم مراجعه سریع به پاسخ نامه تشریحی و سعی در حل دوباره تست ها،مطالعه عمیق پاسخ نامه حتی در تست هایی که درست زده شده است و نت برداری از نکات مهم تست ها به واقع موجب افزایش دانش داوطلبان و همچنین افزایش راندمان مطالعه خواهد شد.
  • از مهمترین اقدامات اصول مطالع کیفی، اقدام به زدن تست های زمان دار( سنجشی ) میباشد.از ویژگی های این گونه تست ها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
  • نشان دار کردن و تیپ بندی تست ها از اقدامات مهم دیگر مطالعه محسوب میشود و اهمیت این موضوع بیشتر در دوران دوره و جمع بندی خود را عیان میکند. داوطلبان در زمان دوره به دلیل حجم زیاد اطلاعات و زمان کم شاید به زدن کل تست ها نرسند اما در صورت نشان دار بودن تست های مهم قادر به دوره بهتر و سریع تر مطالب خواهند بود.

توجه به اصول مطالعه کیفی در دوران کنکور و تلاش و پشت کار مهمترین قدم در کسب موفقیت علمی دانش آموز میباشد.دلیل دلسردی های ناشی از عدم کسب نتایج مطلوب در آزمون ها را گاهی باید در عدم توجه داوطلب به این اصول جستجو کرد. امید است هوه دانش آموزان ساعی و پرتلاش با همت و اراده محکم خشت به خشت بنای خودرا همچون معماری هنرمند و چیره دست درست و به جا بنا نهند تا به آنچه لایقش هستند دست یابند. به امید موفقیت تمامی قهرمانان مشاور سفید

 خشت اول چون نهد‌ معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج!!!!

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مشاورسفید می باشد